Jak znaleźć telefon z Androidem – Google Find My Device

Martwisz się, bo nie możesz znaleźć swojego telefonu z Androidem? Może został skradziony? Pozbądź się swoich lęków, instalując system śledzenia, zanim dojdzie do najgorszego. Większość smartfonów ma teraz wbudowaną funkcję Find My Device (dawniej nazywaną Android Device Manager). Usługa ta automatycznie śledzi lokalizację telefonu, więc jeśli się zgubi, można usiąść przy komputerze i poznać ostatnią znaną lokalizację zagubionego gadżetu.

Find My Device to oficjalne narzędzie Google (https://www.google.com/android/find) do namierzania zagubionego telefonu lub tabletu z systemem Android, nie trzeba go instalować. Wystarczy, że wejdziesz na stronę Find My Device korzystając z konta Google. Strona automatycznie spróbuje zlokalizować Twój telefon.

W ostatniej aktualizacji Google wprowadziło nowe funkcje na stronie wyszukiwania: można szybko znaleźć dowolne zarejestrowane urządzenie z systemem Android bezpośrednio w wynikach wyszukiwania, tak jak normalnie wyszukuje się jakieś informacje. Jeśli wpiszesz frazę “gdzie jest mój telefon”, Google wyświetli małą mapę nad wynikami wyszukiwania.

Oto, co musisz zrobić. Przejdź do osi czasu miejsc Google (dawniej historia lokalizacji w Mapach Google) i upewnij się, że w kalendarzu masz wybrany bieżący dzień. Na lewym pasku bocznym można zobaczyć pełną oś czasu tego dnia, w tym nazwy wszystkich zapisanych miejsc. Po prawej stronie można zobaczyć wszystkie lokalizacje pokazane na mapie.

Oprócz funkcji Find Your Device, która wykorzystuje system satelitarny GPS do śledzenia, oś czasu wykorzystuje identyfikatory wież komórkowych i pozycjonowanie Wi-Fi do zbierania danych o lokalizacji urządzenia. W ten sposób można określić częste miejsca, w których złodziej może mieszkać lub pracować. To pomoże policji złapać tego, kto ukradł telefon.

Użyj Zdjęć Google

Dzięki funkcji kopii zapasowej i synchronizacji w Zdjęciach Google wszystkie zdjęcia wykonane telefonem zostaną przesłane na Twoje konto. Zdjęcie posiada lokalizację, w której zostało wykonane. Jeśli więc złodziej nie wylogował się z konta Google, a korzystał z aparatu, nowe zdjęcia pojawią się w Zdjęciach Google.

Zaloguj się więc na swoje konto Google Photos. Sprawdź, czy zdjęcia zostały wykonane po kradzieży urządzenia. Jeśli tak, to kliknij na obrazek. Teraz kliknij na ikonę informacji w prawym górnym rogu. Na wyświetlonym pasku bocznym można zobaczyć informacje o zdjęciu, w tym miejsce jego wykonania.

Prosimy o zachowanie ostrożności w przypadku zlokalizowania zagubionego telefonu – równie dobrze może to być adres domowy złodzieja. Nie próbuj zbierać go samodzielnie! Wykorzystaj te informacje i zadzwoń na policję, aby przyjęła zgłoszenie.

Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę znaleźć mój telefon, jeśli jest wyłączony lub ma rozładowaną baterię?

Jeśli nie masz dostępu do internetu, możesz użyć historii lokalizacji, jeśli ta funkcja jest aktywna, aby zobaczyć, gdzie był przed utratą łączności.

Czy mogę śledzić mój telefon, jeśli ktoś wykonał reset fabryczny?

Taki reset przywraca go do ustawień fabrycznych, co oznacza, że nie będzie on połączony z kontem Google. O ile nie zainstalowałeś aplikacji śledzącej z dostępem do roota, takiej jak Cerberus, nie będziesz już w stanie jej znaleźć.

Czy mogę znaleźć mój telefon po jego numerze IMEI?

To nie jest możliwe. Jedynym wyjściem jest zamknięcie go na klucz. Najlepszym sposobem na to jest kontakt z operatorem sieci komórkowej.

Mój telefon nie pojawia się w usłudze Znajdź moje urządzenie. Dlaczego?

Powodów może być wiele: jest wyłączony, odłączony od internetu lub od konta Google. Należy pamiętać, że zmiana hasła do konta spowoduje automatyczne odłączenie go od Google i Find My Device nie będzie w stanie go namierzyć.

Similar Posts