Jak sprawdzić kogoś lokalizację na Instagramie

Jak sprawdzić kogoś lokalizację na Instagramie? Przekonaj się!

Instagram stał się bardzo popularną platformą społecznościową. Wystarczy założyć konto, aby uzyskać dostęp do milionów ludzi z całego świata. Łatwość wymiany wiadomości i zdjęć sprawia, że wiele osób korzysta z tej aplikacji do informowania o swoich wyjazdach czy wolnym czasie. Jednak jak śledzić lokalizację konta na Instagramie? Czy jest to możliwe? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Jak znaleźć czyjąś lokalizację na Instagramie? Geolokalizacja

Jak sprawdzić kogoś lokalizację na Instagramie? W tym serwisie możliwe jest precyzyjne określenie swojej lokalizacji. Jak to możliwe? To proste – wystarczy, że dodasz do posta odpowiednie oznaczenie i gotowe. Jak jednak funkcjonuje to w nieco większych szczegółach napiszemy nieco dalej.

Jak śledzić lokalizację konta na Instagramie dzięki publikowanym postom?

Jak wspomnieliśmy wyżej, w poście można oznaczyć aktualną lokalizację. Nie każdy co prawda korzysta z tej możliwości, jednak wiele osób wybiera ją głównie ze względu na trudną do rozpoznania na zdjęciu okolicę.

Media społecznościowe nie stanowią wyłącznie miejsca do komunikacji. Są również przestrzenią, na której wielu użytkowników zyskuje poczucie własnej wartości i akceptacji. Jest to też miejsce tworzenia idealnej wersji siebie, medialnej i wolnej od skaz. Co jednak ma to wspólnego z lokalizacją? Już odpowiadamy!

Wielu z nas podróżuje nie tylko dla osobistych wrażeń, ale właśnie ze względu na to, co będzie można “wrzucić” na portale społecznościowe. Z tego powodu wybieramy ciekawe i znane miejsca, by budować swoją renomę i rozpoznawalność. Nie oszukujmy się, zdjęcie nawet i z pięknego fragmentu lasu w nieznanej części Polski nie jest w stanie wygrać z fotografią kolacji na Wieży Eiffla czy rejsu w pobliżu Statuy Wolności.

Z tego powodu wiele osób oznacza swoją lokalizację na publikowanych postach. Ma to pokazać, że są w rozpoznawalnym i sławnym miejscu. Nam jednak dostarcza to dokładnych informacji na temat aktualnego położenia danej osoby. Dzięki temu możesz dowiedzieć się gdzie przebywa dana osoba, często z kim oraz w jakich okolicznościach.

Jeśli chcesz podglądnąć czyjąś lokalizację na Instagramie, przejrzyj najpierw posty tej osoby. Być może znajdziesz aktualny wpis z wyraźnie określonym położeniem.

Jak śledzą czyjąś lokalizację na Instagramie przez numer telefonu?

Czy możesz śledzić kogoś lokalizację na Instagramie przez numer telefonu? Jak najbardziej! Wszystko dzięki temu, że Instagram pozwala na synchronizację kontaktów, więc śledzenie według numeru telefonu również może być w pewnym sensie możliwe.

W jaki sposób zsynchronizować kontakty na Instagramie? “Wykonaj poniższe kroki:

 1. Zaloguj się na swoje konto Instagram – to pierwszy krok, by dowiedzieć się jak śledzić czyjąś lokalizację.
 2. Wejdź w ustawienia.
 3. Przejdź do sekcji z opcjami konta.
 4. Wejdź w zakładkę “Synchronizuj kontakty”.
 5. Włącz opcję synchronizacji.
 6. Zamknij ustawienia. W głównym widoku powinna pojawić się nowa sekcja z ikoną osoby oraz plusa. Zobaczysz w ten sposób konta osób, które masz w kontaktach i które założyły konta z pomocą posiadanego przez Ciebie numeru telefonu.

Lokalizacja na Instagramie – identyfikator lokalizacji

Wspomnieliśmy nieco wcześniej, że bardziej szczegółowo opiszemy działanie mechanizmu lokalizacji za pośrednictwem konta Instagram. Główny cel już znamy, zatem zobaczmy jak śledzić lokalizację “od kuchni”.

 1. Zaloguj się na Instagrama.

Aby znaleźć lokalizację na Instagramie, najpierw standardowo zaloguj się na swój profil Instagram. Jest to niezbędny krok by zobaczyć jak działa cały mechanizm.

 1. Wyszukaj lokalizację w głównym menu.

W głównym menu znajdziesz ikonę lupy, pod którą przejdziesz do wyszukiwarki. Następnie wpisz nazwę miejsca, które Cię interesuje. W wynikach wyszukiwania powinna się pojawić sekcja “Miejsca”. Właśnie tam zobaczysz znacznik lokalizacyjny, którego możesz później użyć do oznaczenia postów lub znalezienia danej osoby.

 1. Wejdź w dany znacznik lokalizacji

Gdy znajdziesz interesujące Cię miejsce, kliknij na wybrany znacznik. Twoja przeglądarka powinna go otworzyć, dokładnie lokalizując go na mapie.

 1. Skopiuj znacznik lokalizacji

Gdy zobaczysz dokładne miejsce, na które wskazuje znacznik, możesz je skopiować i następnie wykorzystać do zlokalizowania danej osoby. Wystarczy, że wejdziesz na pasek adresu i skopiujesz ciąg znaków, znajdujący się na końcu.

 1. Wykorzystaj wtyczkę

W tym kroku niezbędne będzie wykorzystanie wtyczki, która za darmo pomoże Ci znaleźć wszystkie zdjęcia z daną lokalizacją. Będziesz wtedy w stanie zobaczyć zdjęcia osób, które umieściły na swoich postach wybrany przez Ciebie znacznik.

Jak znaleźć lokalizację użytkownika Instagrama, który usunął konto?

Niestety, opisane przez nas metody nie zawsze okażą się skuteczne. Ma to miejsce choćby w przypadku usuniętego konta Instagram. Skojarzone z nim posty i inne multimedia po prostu przepadają i nie ma fizycznej możliwości odtworzenia ich.

Z tego powodu nie będziesz mieć możliwości sprawdzenia lokalizacji Instagram według numeru telefonu ani poprzez znaczniki lokalizacyjne. W takim przypadku za kontem, które zostało usunięte, nie zostanie żaden trwały ślad.

Wiedza jak usunąć konto wykracza już poza temat tego artykułu, dlatego nie będziemy dalej poruszać tego tematu. Zakończmy na tym, że wiemy jak śledzić lokalizację wybranego telefonu.

Podsumowanie

Jak znaleźć i śledzić adres danej osoby na Instagramie? Możesz do tego podejść na kilka sposobów, choćby wykorzystując w tym celu znaczniki lokalizacyjne, dodawane do postów. Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjęć, wykonanych w danym miejscu, skorzystaj z zewnętrznych wtyczek, mogących rozpoznać dane położenie.

Jednak jak sprawdzić lokalizację osoby, która usunęła konto na Instagramie? Jest to niemożliwe, usuniętego konta nie da się śledzić.

Similar Posts