Jak sprawdzić kogoś lokalizację Messenger

Jak sprawdzić kogoś lokalizację Messenger?

W dzisiejszych czasach bardzo często korzystamy z mediów społecznościowych. Praktycznie nie sposób wyobrazić sobie dzień, podczas którego nie sprawdzamy, co dzieje się w świecie, u naszych znajomych czy celebrytów. Publikujemy zdjęcia i posty, jednak rzadko kiedy myślimy o własnym bezpieczeństwie. Jak można wykorzystać taką sytuację i jak śledzić czyjąś lokalizację przez Messenger? Poznaj najlepsze metody!

W jaki sposób śledzić lokalizację za pomocą Facebook Messenger?

Czy w ogóle Messenger jest w stanie powiedzieć nam cokolwiek na temat lokalizacji wybranego przez nas użytkownika? Czy wystarczy uzyskać dostęp do konta lub przeglądnąć profil, by dokładnie wiedzieć gdzie znajduje się dana osoba? Otóż nie do końca – sprawa nie jest tak łatwa, jak mogłoby się wydawać.

Z drugiej strony, nie jest jednak aż tak źle. Lub tak dobrze, jak kto woli. Niestety jako użytkownicy popularnych platform społecznościowych czy innych zakątków Internetu narażamy się na spore niebezpieczeństwo. Wystarczy odsłonić odrobinę za dużo tajemnicy, by w przeciągu kilku chwil zrobiło się o niej głośno na całym świecie. Podobnie sprawy wyglądają z czyjąś lokalizacją. Wystarczy, że jedna zła osoba dowie się gdzie dokładnie przebywasz i wykorzysta to.

Jak zatem bronić się przed takimi atakami i w jaki sposób można pozyskać informacje na temat czyjejś lokalizacji wyłącznie na podstawie aplikacji Facebook Messenger? Jak sprawdzić kogoś lokalizację Messenger? Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

Metoda 1 – udostępnianie lokalizacji

Niewiele osób o tym wie, jednak na Messengerze możliwe jest udostępnianie lokalizacji wybranym osobom. Co więcej, możliwe jest również jej śledzenie, ponieważ ograniczenia dostępności takich danych nie zawsze są wystarczająco mocne. Wystarczy, że ktoś udostępni swoje położenie na określony z góry czas, na przykład na godzinę. W tym czasie wszystkie osoby, którym udostępniono lokalizację są w stanie z wielką dokładnością ocenić choćby:

  • aktualne miejsce przebywania danej osoby,
  • szybkość przemieszczania się po okolicy.

Nie trzeba chyba mówić, że uzyskanie dostępu do takich informacji przez złodzieja stanowi bardzo poważne zagrożenie. Dlatego warto zwracać uwagę na to, komu udostępniamy lokalizację za pomocą komunikatora od Facebooka.

Metoda 2 – śledzenie lokalizacji na Facebook Messengerze poprzez tagi

Bardzo popularny zwyczaj w Internecie zakłada wymienianie się specjalnymi oznaczeniami, tak zwanymi hashtagami. Ich głównym zamysłem jest znacznie wygodniejsze i bardziej efektywne znajdowanie ciekawych dla nas materiału w morzu kolejnych postów. Specjalne hashtagi pozwalają wyselekcjonować interesujące treści i osoby.

Co jednak mają hashtagi do lokalizacji danej osoby? Otóż zupełnie nie wprost, jednak bardzo mocno są w stanie wysyłać komunikaty o lokalizacji danej osoby. Dobrze obrazuje to hipotetyczna sytuacja – wyobraź sobie osobę, która wrzuca na swój profil zdjęcie z kamienicą. Możesz powiedzieć, że budynek jak budynek, na całym świecie znajdą się podobne. Jeśli jednak ktoś popatrzy to zdjęcie oznaczeniem „#LoveParis”, odgadnięcie lokalizacji będzie stanowiło dziecinnie prostą zabawę.

Metoda 3 – lokalizacja profesjonalna z pomocą GEOfinder

Trzeba jednak przyznać, że opisane powyżej metody nie zawsze muszą okazać się w pełni skuteczne. Jeśli chcesz mieć pewność, że dana osoba na pewno znajduje się w określonym miejscu, rozważ wykorzystanie aplikacji szpiegowskich lub programów do kontroli rodzicielskiej. Zwykle posiadają one szeroki wachlarz możliwości, w tym do lokalizowania urządzenia.

Śledzenie lokalizacji to nie jest prosta sprawa. Aplikacje takie jak Geofinder.mobi potrafią jednak osiągnąć ten cel bez większego wysiłku. Wykorzystanie rozwiązań programistycznych nie jest jedyną drogą do sukcesu. Możesz również zagrać na emocjach człowieka, wysyłając SMS z linkiem. Jeśli ofiara kliknie na niego, otrzymasz informację o jej położeniu.

Warto też pamiętać o moralności szpiegowania. Pamiętaj, że śledzenie dorosłej osoby bez jej zgody jest zabronione. Możesz jednak wykorzystywać potencjał profesjonalnych aplikacji na przykład do kontroli własnych dzieci.

Jak śledzić czyjąś lokalizację za pomocą Facebook Messenger na Androidzie?

Jeśli zamierzasz śledzić osobę, która posiada telefon z systemem Android masz co najmniej dwie możliwości, by tego dokonać. Są to:

  • wykorzystanie programów, które nie wymagają instalacji,
  • skorzystanie z rozwiązań, które należy zainstalować na docelowym telefonie.

Jeśli wybierzesz pierwszą opcję, licz się z najczęstszą metodą działania takich programów. Zwykle bazują one na lokalizacji przy pomocy numeru telefonu komórkowego. Zazwyczaj wysyłają na podany numer SMS-a z zaszytym linkiem. Po kliknięciu w niego aktywowany jest program, który następnie przekazuje do Ciebie informacje o położeniu danej osoby.

Nie jest to jednak rozwiązanie zawsze skuteczne. Wystarczy, że ktoś nie kliknie w podejrzany link i na nic zda się Twój plan. W takim przypadku lepiej jednak zainstalować aplikację, która sama z siebie będzie raportować o aktualnym położeniu danej osoby. Musisz jednak zyskać dostęp na kilka-kilkanaście minut do cudzego telefonu, co nie jest łatwym zadaniem.

Lokalizacja telefonów z iOS – jak się zabrać?

Wiele osób korzysta obecnie z systemu operacyjnego na urządzenia mobilne od Apple. Czy jednak oznacza to, że nie da się poznać ich położenia? Nic bardziej mylnego. Jeśli na Facebook Messengerze nie znajdziesz żadnych ciekawych informacji, możesz również sięgnąć po wsparcie profesjonalnych aplikacji szpiegowskich.

Instalacja takich programów jest bardzo podobna do ich androidowych odpowiedników. W niektórych przypadkach należy również wziąć pod uwagę zgodność wersji systemu z wymaganiami programu czy zabezpieczenia konta iCloud. Istota działania pozostaje jednak niezmienna – masz możliwość wyboru między aplikacjami bez oraz z instalacją.

Na rynku znajdziesz bardzo wiele ciekawych ofert aplikacji do śledzenia lokalizacji. Każda z nich stara się przekonać potencjalnego klienta, jednak to w Twoim interesie pozostaje wybór bezpiecznego i sprawdzonego rozwiązania. Poznaj swoje oczekiwania i zastanów się, która z opcji najlepiej im odpowiada.

By poznać lokalizację przez Facebook Messenger – podsumowanie

Messenger to popularna platforma, która nie tylko oferuje dostęp do świeżych wiadomości ze świata naszych znajomych i obserwowanych osób. Znajdziesz tam również wiele danych na temat położenia danych osób. Są one w stanie znacznie ułatwić Ci określenie, gdzie aktualnie znajduje się dana osoba.

Ciekawe metody poznawania lokalizacji zakładają choćby:

  • pełne analizę hashtagów,
  • udostępnianie lokalizacji,
  • wykorzystanie profesjonalnych rozwiązań.

Każda opcja ma swoje wady i zalety, dlatego pamiętaj, by przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze przemyśleć sprawę.

Istnieją różne sytuacje, w których trzeba zdalnie śledzić osobę. Ale współczesny świat oferuje wiele rozwiązań. Wybierz to, co najbardziej Ci odpowiada. I uzyskaj świetny wynik. Zawsze waż wszystkie nance na torze, aby nie przekraczać granic prywatności.

Similar Posts