Jak śledzić miejsce pobytu dziecka przez telefon

Postępy w dziedzinie nowoczesnych technologii i komunikacji mobilnej otwierają przed dzisiejszymi rodzicami nowe możliwości. Jedną z takich możliwości jest śledzenie lokalizacji dziecka za pomocą jego telefonu komórkowego lub smartfona. Śledzenie znacznie poprawi bezpieczeństwo dziecka i uspokoi rodziców.

Jak śledzić dziecko przez telefon

Jeśli musisz śledzić lokalizację dziecka za pomocą telefonu komórkowego, możesz to zrobić na dwa sposoby.

Pierwszy z nich jest najprostszy i najbardziej oczywisty – korzystanie ze specjalnych aplikacji mobilnych. Ta aplikacja do śledzenia dzieci jest instalowana w telefonie komórkowym i wysyła informacje do smartfona lub komputera rodzica. Zastosowanie tej metody pozwala na uzyskanie aktualnych danych. W ten sposób można śledzić położenie dziecka nawet bez jego wiedzy.

Wystarczy tylko pobrać aplikację na swój smartfon. Dziecko, które ma już zaszczyt i wiek posiadania własnego smartfona, można śledzić za pomocą specjalnych aplikacji. Jeśli chcesz, możesz nawet znaleźć darmowe aplikacje, które mogą doskonale pomóc w tej kwestii

Drugi sposób to śledzenie lokalizacji użytkownika za pomocą usług operatorów sieci komórkowych. W tym przypadku nie ma potrzeby instalowania aplikacji na telefonie. Problem polega jednak na tym, że nie dostarcza on wystarczająco dokładnych informacji (lokalizacja dziecka jest określana dzięki wykorzystaniu wież komórkowych). Również takie usługi operatorów sieci komórkowych są dość drogie.

Usługa Beacon od operatorów telefonii komórkowej. Oprócz zakupu telefonu komórkowego, można za niewielką opłatą założyć usługę “Beacon” na numer telefonu dziecka. Praktycznie wszyscy operatorzy telefonii komórkowej oferują tę usługę. Aby aktywować taką usługę należy wysłać zgłoszenie ze swojego telefonu lub wskazać numer abonenta do śledzenia na stronie operatora, a następnie potwierdzić aktywację wysyłając sms na wskazany numer. Po aktywacji będzie można śledzić swoją lokalizację, wysyłając płatne żądanie sms lub korzystając z mapy na stronie operatora.

Alternatywne sposoby śledzenia lokalizacji dziecka

Inteligentne zegarki dla dzieci. Nowoczesne inteligentne zegarki pomagają rodzicom śledzić lokalizację dziecka przez cały czas, łącząc ich smartfon z zegarkiem dziecięcym. Specjalna aplikacja na androida pokaże w czasie rzeczywistym lokalizację dziecka, a dzięki specjalnie skonfigurowanym geostrefom, smartfon rodzica zostanie powiadomiony, gdy dziecko opuści określone miejsca. Jest to przydatne, jeśli dziecko już samodzielnie uczęszcza na zajęcia i dodatkowe zajęcia po szkole. Zegarki dla dzieci pozwalają rodzicom monitorować swoje dziecko, ale dyskretnie; mieć spokój dla niego, ale nie denerwować się ciągłymi telefonami i pytaniami “gdzie jesteś i kiedy wrócisz do domu”. Dodatkowo smartwatch dla dziecka posiada również funkcję telefonu i podsłuchu.

GPS beacon. Telefony komórkowe są często gubione przez dzieci, a inteligentne zegarki zdejmowane i zapominane w szatniach PE. Alternatywną metodą ustalenia miejsca pobytu dziecka jest nadajnik GPS, który można przyczepić do szkolnego plecaka lub torby, włożyć i zamknąć w tajnej kieszeni kurtki lub spodni. Okresowo taki czujnik gps wymaga ładowania. Różnorodne modele urządzeń pomagają ustawić powiadomienia o lokalizacji dziecka, odwiedzaniu i/lub opuszczaniu określonych miejsc, przechowywanie danych o lokalizacji dziecka przez określony czas i wiele innych. Swoją drogą, takie urządzenia często kupowane są nie tylko dla dzieci, ale także dla osób starszych czy zwierząt domowych.

Similar Posts