Odblokowanie pamięci telefonu

Niektóre modele telefonów komórkowych pozwalają na oddzielne zablokowanie dostępu do różnych plików, które są przechowywane w pamięci (telefonu lub, częściej, dodatkowej karty pamięci).

W tym przypadku ponownie istnieje możliwość, że użytkownik może nie znać (lub nie pamiętać) ustawionego przez siebie hasła i funkcjonalność urządzenia będzie dla niego częściowo niedostępna. To bardzo frustrujące, gdy potrzebne informacje są niby na wyciągnięcie ręki, ale jednocześnie nie są dla Ciebie dostępne.

Aby rozwiązać ten problem, będziesz musiał poradzić sobie z odblokowaniem karty pamięci. Jest taka opcja, jak formatowanie, która szybko rozwiąże problem nieznajomości kodu. Nie rozwiąże to jednak problemu przywrócenia informacji, gdyż wszystkie zostaną zniszczone przez formatowanie.

Więc ta opcja nie jest odpowiednia dla każdego. Wszystkie inne sposoby na odblokowanie pamięci telefonu opierają się na wykorzystaniu dodatkowego oprogramowania.

W tym celu będziesz potrzebował kabla dołączonego do telefonu (lub zakupionego osobno), aby podłączyć go do komputera, lub czytnika kart (małe urządzenie, które pozwala na odczyt informacji z karty pamięci poprzez podłączenie jej do komputera osobno od telefonu).

Jednym z programów, za pomocą których można wykonać odblokowanie jest JetFlash Recovery Tool. Można go pobrać z oficjalnej strony twórców. Można go również użyć do sformatowania karty pamięci.

Najważniejsze, że jesteś świadomy wszystkich swoich działań i doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, co robisz. W przeciwnym razie można po prostu uszkodzić telefon, co nie zawsze można odzyskać.

Jeśli więc nie wiesz, jak odblokować telefon komórkowy, wykonać z nim jakiekolwiek inne czynności, lepiej poproś o pomoc profesjonalistów.

Similar Posts