Wskazówki, które pomogą chronić telefon przed kradzieżą

Poniższe wskazówki mogą pomóc w ochronie telefonu przed kradzieżą

1. Ustaw kod PIN i ochronę biometryczną

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić po otrzymaniu nowego telefonu, jest ustawienie kodu PIN do blokowania ekranu urządzenia. To jest twoja pierwsza szansa i musisz ją wykorzystać. Skradzionego telefonu nie da się odblokować bez podania prawidłowego kodu PIN, co przynajmniej chroni dane i konta, które masz przywiązane do telefonu.

Odcisk palca jest bezpieczniejszy niż PIN (i rozpoznawanie twarzy) i powinien być ustawiony w telefonie, jeśli jest on wyposażony w taki dedykowany czujnik.

2. Włączenie usług śledzenia telefonu

Inną opcją, którą masz podczas pierwszej konfiguracji telefonu, jest włączenie usług śledzenia telefonu związanych z Twoim kontem. W systemie Android nazywa się to Find My Device. W telefonie iPhone funkcja ta nosi nazwę Znajdź moje.
Jeśli pominąłeś ten krok, gdy otrzymałeś swój telefon, nie martw się, możesz go włączyć później.

3. Zainstaluj tracker w swoim telefonie

Oprócz dołączonych trackerów zagubionego telefonu, wiele aplikacji antykradzieżowych jest również dostępnych dla Androida i iPhone’a. Te trackery oferują wiele dodatkowych funkcji, takich jak robienie zdjęć każdemu, kto wprowadzi niewłaściwy PIN, a także ekstremalne środki, takie jak zdalne usuwanie treści i alarmy dźwiękowe.

Zanim zrobisz cokolwiek innego, powinieneś wybrać i zainstalować na swoim smartfonie aplikację antykradzieżową.
Zwykle korzystają z nich rodzice, którzy chcą monitorować telefon dziecka, lub pracodawca śledzący aktywność pracowników na urządzeniach służbowych. Takie aplikacje pozwalają na śledzenie lokalizacji, pobieranie historii SMS-ów i połączeń.

4. Czy planujesz bieg? Spróbuj stylowej bransoletki na telefon

Uważany za bransoletkę na telefon Idealny dla osób lubiących ćwiczyć, a także dobry wybór do ochrony urządzenia przed kradzieżą.

Po prostu wsuwa się na ramię z telefonem w środku i zwykle zapina się na ukryty zamek błyskawiczny. Zaprojektowane z myślą o komforcie, opaski są wykonane z lekkich, rozciągliwych i łatwych do przesuwania tkanin i mogą być używane do trzymania innych przedmiotów. Możesz więc nosić w nim karty bankowe, klucze i inne drobne przedmioty.

5. Nikt nie przekreślił prostych rozwiązań

Spróbuj po prostu oddzwonić na swój numer i umówić się na zwrot pieniędzy. Może po prostu ją zgubiłeś i uczciwa osoba ją znalazła, wtedy chętnie Ci ją odda.
Korzystając z tych prostych wskazówek, możesz zabezpieczyć swój telefon przed kradzieżą

Similar Posts