Jak odblokować telefon komórkowy, gdy zapomniałeś hasła

Ten artykuł wyjaśnia, jak odblokować telefon komórkowy, jeśli zapomniałeś wzoru lub hasła. Ważne jest, aby nie wpadać w panikę.

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu zapomniał hasła do swojego smartfona i wydawało się to globalną katastrofą, ale producenci telefonów przewidzieli takie kuriozalne sytuacje. Jest kilka sposobów, a my pomożemy Ci dowiedzieć się, jak odblokować telefon, gdy zapomnisz hasła.

Przedstawione przez nas metody nie dotyczą sytuacji, w której odcisk palca w telefonie jest hasłem, ponieważ nie da się go “zapomnieć”, z tym że komplikacje mogą pojawić się w przypadku uszkodzenia samego odcisku palca. W takim przypadku należy wprowadzić prawidłowe hasło, aby odblokować urządzenie.

Odblokowanie telefonu przy użyciu konta Google

Jeśli masz smartfon z Androidem 5.0 lub wcześniejszą wersją systemu operacyjnego, do odblokowania ekranu będziesz musiał zalogować się na swoje konto Google, co jest możliwe, gdy jesteś podłączony do Internetu.

Następnie należy wykonać następujące czynności: pięciokrotnie wprowadzić hasło lub klucz obrazkowy. W wyniku tych działań na ekranie telefonu pojawi się napis “Forgot your password?”, po kliknięciu którego należy podać nazwę użytkownika i hasło, aby zalogować się na konto Google, do którego gadżet jest “uwiązany”.

Może się też zdarzyć, że nie pamiętasz hasła do logowania do konta Google, ale to też jest w porządku. Do logowania można wykorzystać własne usługi Google. Jeśli nie ma problemu z zalogowaniem się na konto Google, telefon sam się odblokuje.

Korzystanie z usług producenta

Możesz odblokować swoje urządzenie korzystając z oryginalnych usług producenta telefonu komórkowego. Znamiennym przykładem jest usługa Find My Mobile od Samsunga, która pozwala nie tylko odblokować lub zablokować telefon, gdy jest w naszym posiadaniu, ale także usunąć z niego dane i śledzić geolokalizację.

Aby wykonać powyższe czynności, użytkownik musi z komputera lub laptopa wejść na stronę serwisu, zalogować się na swoje konto Samsung, wybrać własne urządzenie i nacisnąć przycisk “Unlock”.

Funkcja Smart Lock

Funkcja Smart Lock jest stosowana w telefonach komórkowych wydanych po 2015 roku i można ją odblokować za pomocą tzw. zaufanych urządzeń – może to być bransoletka fitness lub smartwatch. Jest to możliwe, jeśli urządzenie znajduje się w bliskim kontakcie z telefonem komórkowym. Ale odblokowanie ekranu smartfona nie będzie możliwe, jeśli ta funkcja nie zostanie wcześniej podłączona. Smart Lock nie będzie działał, jeśli telefon jest już zablokowany i nie pamiętasz hasła. Jeśli włączona jest funkcja Smart Lock, w określonych warunkach odblokujesz telefon. To jest główna zaleta Smart Lock, że może wykonywać swoje zadanie bez ingerencji użytkownika.

Korzystanie z oprogramowania innych firm

Oprogramowanie Tenor share 4uKey będzie wybawieniem dla użytkowników, którzy próbowali wszystkich bezskutecznych sposobów na odblokowanie telefonu. Aby odblokować smartfon, należy podłączyć go do komputera, na którym zainstalowane jest oprogramowanie, które domyślnie zaproponuje jego odblokowanie, a także może posłużyć do przywrócenia dostępu do telefonu komórkowego i usunięcia znajdującego się na nim konta Google. Pamiętaj jednak, że użycie programu spowoduje wymazanie wszystkich danych z pamięci telefonu.

Zaktualizuj swój telefon do ustawień fabrycznych

Jeśli dane w telefonie nie mają dla Ciebie żadnej wartości i nie chcesz korzystać z aplikacji firm trzecich do odblokowania smartfona, możesz skorzystać z funkcji przywracania ustawień fabrycznych. Funkcja ta jest dostępna w każdym telefonie komórkowym, który korzysta z systemu operacyjnego Android.

Możesz go użyć omijając sam interfejs powłoki. Ale całkowicie wymaże wszystkie dane na urządzeniu.

Algorytm wykonywania resetu fabrycznego na każdym smartfonie różni się w zależności od modelu.

Similar Posts