Lokalizacja i namierzanie telefonu Play

Usługa lokalizacji telefonu dostępna jest w sieci Play. Podobnie jak w przypadku opisywanej w sieciach Orange i T-mobile, wystarczy posiadać telefon z systemem operacyjnym Android oraz z dostępem do internetu lub możliwością wysyłania smsów.

Wystarczy się zarejestrować i zainstalować aplikację z Google Play Store. Rejestracja nie zobowiązuje do wykupienia abonamentu: płatności odbywają się w cyklach miesięcznych lub kwartalnych. W ramach wykupionego abonamentu, użytkownicy mają możliwość zlokalizowania telefonu określoną ilość razy przez sms oraz przez internet. W razie potrzeby, zawsze można dokupić punkty lokalizacyjne.

Dziś sprawdzimy ofertę sieci Play: czy pozwala ona w pełni skorzystać z udogodnień jakie daje nasze oprogramowanie lokalizacji telefonu.

Aplikacja wymaga aktywnego modułu GPS

To jeden z najważniejszych elementów aplikacji do namierzania. Co prawda kiedy GPS zostanie wyłączony, program sprawdza do którego nadajnika zalogowany jest użytkownik (wyświetlona zostanie wtedy obszar na którym znajduje się telefon). Uspokajamy – praktycznie wszystkie nowoczesne urządzenia posiadają wbudowany moduł lokalizacyjny GPS. Wyjątkiem mogą być tzw. telefony dla seniora (uproszczona fizyczna klawiatura, mały ekran, monochromatyczny wyświetlacz) – w większości przypadków nie będą one poprawnie współpracować. Jeśli chcielibyśmy lokalizować osobę starszą, można kupić jej jeden z wielu dostępnych, prostych telefonów z Androidem – w sieci Play dostępne są one od złotówki. W przypadku zakupu w markecie, zapłacimy nie więcej niż 300PLN.

Ostatnim warunkiem jest możliwość połączenia z internetem oraz wysyłania smsów

Sieć Play praktycznie od samego początku jest jednym z liderów oferujących bardzo tanie pakiety internetu lub dostęp do internetu będący częścią opłacanego abonamentu. Dzięki zaś dostępowi do internetu, użytkownicy mogą sprawdzić nawet 100 ostatnich lokalizacji telefonu. Lokalizacje zapisywane są co 15-20 minut – dzięki temu mamy praktyczną możliwość prześledzenia trasy użytkownika w ciągu ostatniej doby. Co zaś w przypadku sms? Tutaj również sieć Play stanęła na wysokości zadania i umożliwia wysyłanie albo bardzo tanich albo wręcz darmowych wiadomości. Dlaczego to takie ważne? W przypadku kiedy telefon nie ma aktywnego internetu, oferujemy usługę lokalizacji za pomocą smsa: system wysyła wiadomość do telefonu, ten zaś automatycznie odpisuje gdzie telefon się znajduje. Cały proces jest zwykle niewidoczny: oznacza to że namierzana osoba nie zobaczy że ktoś ją lokalizował.

Praktycznie każda oferta abonamentu w sieci Play oferuje pakiet internetu oraz tanie lub darmowe smsy.

Podsumowanie

Usługa lokalizacji telefonu w sieci Play jest możliwa i bardzo wygodna. Wystarczy zarejestrować się w aplikacji, opłacić abonament i korzystać z możliwości namierzania jakie daje nam współczesna technika.

Similar Posts