Odblokowanie karty SIM w telefonie komórkowym

Mała plastikowa karta z chipem w środku to niezbędne urządzenie, bez którego telefon komórkowy jako taki jest po prostu bezużyteczny.

Mowa oczywiście o karcie SIM. Wykorzystywany przez niego chip, choć niewielkich rozmiarów, pozwala na przechowywanie pewnej ilości informacji, często poufnych.

Aby dane były bezpieczne, stosuje się również technologię ochrony zwaną PIN, o którą prosi się przy włączaniu telefonu.

Jeśli trzykrotnie nie uda się wprowadzić kodu PIN, urządzenie mobilne poprosi o podanie kolejnego kodu, tzw. kodu PUK. Składa się on zazwyczaj z ośmiu cyfr i otrzymujemy go razem z kartą SIM. Jeśli nie możesz korzystać z telefonu, ponieważ nie znasz kodu PIN, możesz użyć kodu PUK.

Jeśli i tego nie wiesz i nie jest to nigdzie zapisane (a zgubiłeś np. dokumenty karty SIM), pierwsze co musisz zrobić to zadzwonić pod numer obsługi klienta swojego operatora komórkowego. Powiedzą Ci jak poznać swój kod PUK (może nawet uda Ci się go poznać przez telefon).

W przypadku braku możliwości wykonania telefonu, należy skontaktować się z najbliższym centrum obsługi klienta, zabierając ze sobą kartę SIM oraz telefon, na którym była używana (można również poprosić o paszport).

Similar Posts