Aplikacje szpiegowskie na Androida, iOS, Symbian

Aplikacji które pozwalają szpiegować telefony komórkowe jest naprawdę dużo. Mimo iż część z nich nie pozwala w pełni kontrolować tego co się dzieje z telefonem, dają bardzo duże możliwości w jednej tylko funkcjonalności, np: pozwalają sprawdzać aktualną i historyczną lokalizację czy pozwalają na pobranie listy wiadomości sms. Poniżej opisane zostaną te najpopularniejsze wraz z podstawowymi informacjami. W przeglądzie znalazły się programy dostępne na urządzenia z systemem Android który jest obecny w przeszło 80% wszystkich urządzeń. Dla posiadaczy starszych telefonów, zaprezentowane zostaną dwie aplikacje dedykowane starszym telefonom firmy Nokia.

Android

Jeśli nie wiesz jakie masz urządzenie, z dużym prawdopodobieństwem jest to telefon właśnie z systemem Android. Opisane aplikacje szpiegowskie pozwalają na pobranie smsów z telefonu czy sprawdzenie jego lokalizacji.

Popularną aplikacją jest program Prey. W tym wypadku należy zainstalować na telefonie specjalny program a po zalogowaniu się otrzymamy (w darmowej wersji) do 20 ostatnich lokalizacji. Całość dostępna jest tylko w języku angielskim a obsługa nie należy do najprostszych jednak dla zaawansowanych użytkowników będzie dobrym rozwiązaniem. Co ważne, aplikacja pozwala również na pobranie listy wiadomości sms.

Wiadomości tekstowe sms pobierzemy również za pomocą aplikacji Track SMS. W tym wypadku użytkownik otrzymuje dostęp do wygodnego panelu zarządzania do którego dodać można kilka numerów telefonu. Po kliknięciu przycisku “pobierz wiadomości” strona łączy się przez internet z aplikacją w telefonie i pobiera 200 ostatnich wiadomości sms wraz z numerami oraz ich nazwami zapisanymi w książce telefonicznej.

Symbian

System operacyjny Symbian był obecny w starszych telefonach firmy Nokia dostępnych przez 2011 rokiem. Problematyczne dla mniej doświadczonych użytkowników może być fakt iż każda instalowana w takim telefonie aplikacja musiała być podpisana. Niestety od początku 2014 roku firma Nokia nie pozwala na podpisywanie aplikacji: tym samym opisane poniżej programy wymagają złamania zabezpieczeń systemu.

Popularną aplikacją napisaną w języku Java (tym samym można ją uruchomić praktycznie na wszystkich urządzeniach Nokia) jest LocateA. Pierwotnie został napisany dla kierowców pracujących we flotach transportowych ale użytkownicy szybko zaczęli korzystać z niego jako personalny lokalizator ich telefonów. Mimo iż program nie jest rozwijany od kilku lat jednak nadal spełnia swoją funkcjonalność.

Kolejną propozycją jest CellGPS. Aplikacja nie jest już rozwijana a producent oficjalnie zaprzestał jej dystrybucji jednak często na forach dyskusyjnych można znaleźć odnośnik do pobrania wraz z instrukcją w jaki sposób złamać system i go zainstalować.

iOS

W przeglądzie aplikacji nie zawarto programów dedykowanych systemowi iOS gdyż firma Apple świadczy usługi lokalizacji telefonu w standardzie. Wystarczy zarejestrować swoje urządzenie na stronie apple.com by mieć możliwość jego szpiegowania (tj. sprawdzania pozycji i aktywności).

Similar Posts